Výlet 4. a 5. třídy - Rožnov pod Radhoštěm

18. června 27 fotek

img-20240617-wa0031

Ve čtvrtek dne 13. 6. vyjeli žáci 4. a 5. třídy na výlet do Rožnova pod Radhoštěm. Pro žáky zde byl v dopoledních hodinách přichystán zábavný program a v odpoledních hodinách jsme vyrazili do Valašského muzea v přírodě.
Po příjezdu do Rožnova čekal naše žáky nejprve zábavný program pod vedením animátorů. Celý zábavný program se odehrával v areálu Campingu Rožnov a jeho blízkého okolí. Nejprve se naši žáci rozdělili do několika týmů. V těchto týmech poté plnili různé úkoly, jako jsou například skákání v pytli, střelba z kuše, vědomostní soutěže atd. Po splnění těchto úkolů následoval program v lese, kde děti buďto plnily vědomostní úkoly anebo měly za úkol hledat různé schované předměty. Po splnění všech těchto úkolů následovalo vyhodnocení celého soutěžního dopoledne a přesun do Valašského muzea v přírodě.
Ve Valašském muzeu v přírodě čekal naše žáky okruh Valašská dědina, kterým nás provedly dvě průvodkyně. Žáci zde měli možnost si prohlédnout jak různé budovy z dřívějších dob, tak i různá řemesla, která část lidí v našem okolí živila. Žáky zde zaujala především budova školy z konce 19. století a větrný mlýn, ve kterém jsme měli krátkou ukázku a výklad k jeho funkci. V rámci okruhu jsme si vyšli i na Jurkovičovu rozhlednu, ze které byl krásný výhled na Rožnov pod Radhoštěm a okolní vrcholy Beskyd.
Výlet si naši žáci užili a odjížděli z něho sice s únavou, ale s úsměvem na tváři. Radost nám udělalo i počasí, které nám po většinu výletu přálo a my jsme si mohli odpoledne naplno užít nádherný slunečný den.

Zapsal: Mgr. Tadeáš Častulík