Úspěch v kopané

17. května 11 fotek

img-20240516-wa0079

Naši žáci 4. a 5. třídy se díky úspěchu v okrskovém kole McDonald´s Cupu kvalifikovali do okresního kola, které probíhalo v Brumově-Bylnici. Turnaj měl již vyšší úroveň a zúčastnili se ho vítězové (případně finalisté) okrskových kol. Naši žáci již od začátku turnaje předváděli pěkný fotbal, který přinesl výborné výsledky. Nejprve jsme zvládli těsně zvítězit proti ZŠ Mánesova Otrokovice a ihned poté jsme jednoznačně přehráli ZŠ Všemina. Po těchto dvou zápasech jsme měli delší pauzu, po které nás čekali poslední tři zápasy turnaje. Nejprve jsme se utkali s týmem ZŠ Zlín Kvítková, kde zápas skončil remízou. Dalším zápasem bylo místní derby proti ZŠ Brumov-Bylnice. Po velmi bojovném výkonu jsme zápas zvládli na jedničku a odnesli jsme si výhru 2:0. Po těchto výsledcích nás čekal zápas se školou ZŠ Okružní Zlín, která byla zatím v celém turnaji neporažena a jednalo se tedy o utkání o 1. místo. Zápas byl po celou dobu velmi vyrovnaných a nikomu se nedařilo vstřelit branku. Až v posledních dvou minutách hry úspěšně zakončili útok naši žáci a my jsme si tak odnesli výhru 1:0. Díky těmto výsledkům si naši žáci odnesli 1. místo z okresního kola McDonald´s Cupu, čímž se kvalifikovali do krajského kola.
Krajské kolo McDonald´s Cupu se konalo 14.5. ve Zlíně na Vršavě. Zúčastnilo se ho celkem 5 škol. Jmenovitě se jednalo o ZŠ Slovan Kroměříž, ZŠ Komenského II Zlín, ZŠ Uherské Hradiště Sportovní, ZŠ Prostřední Bečva a naši školu. Turnaj byl slavnostně zahájen představiteli Zlínského kraje a města Zlín. Celkově byl turnaj již na vyšší úrovni a naše žáky čekaly velmi těžké zápasy, které se hráli 2x20 minut. Tempo zápasů bylo velmi rychlé, což naše žáky zaskočilo a těžko jsme se s tímto tempem ze začátku turnaje srovnávali. I když jsme nakonec žádný zápas na turnaji nevyhráli, tak i tak se jednalo o obrovský úspěch a nemůžeme našim žákům nic vyčíst a pouze je můžeme pochválit a poděkovat k vynikajícím výsledkům, které předvedli. Úsměv na tváři našim žákům udělali nakonec alespoň hráči prvoligového Zlína, kteří se zúčastnili závěrečného ceremoniálu.

Zapsal: Mgr. Tadeáš Častulík