Preventivní program - Dopamin v kapse.

26. května 3 fotky

whatsapp-image-2026-05-26-at-10.06.54

V pátek 22. května se na naší škole uskutečnil preventivní program s názvem Dopamin v kapse, kterým žáky provedl lektor Patrik Moravec. Tento program byl zaměřen na oblast digitálních technologií, sociálních sítí a jejich vlivu na lidský mozek.
Během programu se žáci dozvěděli, jak funguje mechanismus závislosti na mobilních telefonech a sociálních sítích. Lektor zajímavou a srozumitelnou formou vysvětlil, proč nás neustálé kontrolování telefonu přitahuje, jak vzniká návykové chování a jaké důsledky může mít nadměrné používání technologií na psychiku, soustředění i mezilidské vztahy.
Součástí programu byl také online dotazník, který žáci v závěru první části programu vyplnili. Lektor pak v druhé části programu vyhodnocoval získaná data. Nechyběla ani diskuze, videoukázky a tipy, jak si nastavit zdravější vztah k technologiím a jak si udržet rovnováhu mezi online a offline světem.

Program „Dopamin v kapse“ pomohl žákům zamyslet se nad tím, kolik času tráví na mobilních telefonech a jak tento čas ovlivňuje jejich každodenní život.

Děkujeme lektorovi Patriku Moravcovi za inspirativní setkání