EXKURZE SALZBURG - ORLÍ HNÍZDO

3. června 23 fotek

20240530_145845

Ve dnech 30. – 31. 5. 2024 se uskutečnila dlouho očekávaná exkurze do Salzburgu (Rakousko), na Orlí hnízdo (Kehlstein – Německo) a do Berchtesgadenu (solné doly).

Vyrazili jsme v brzkých ranních hodinách od naší ZŠ pohodlným autobusem CK VALAŠKA, v Břeclavi na nás už čekala skvělá paní průvodkyně a naší první zastávkou byl Kehlstein. Horské sídlo A. Hitlera, kam jsme se dostali pomocí původního skalního výtahu, nás přivítalo odkrytým výhledem na Alpy. Nádherné scenérie alpských štítů vystřídalo temné podzemí solných dolů. Možná si říkáte, že bychom se pohledem na techniku, která umožňuje dobývání soli v této oblasti, mohli nudit. Ale právě naopak! Sama prohlídka je natolik zábavná, že na nudu zapomeňte. Do dolů se totiž dostanete podzemním vláčkem po trase dlouhé 1400 m, následuje dobrodružství na skluzavce dlouhé 36 m a následně přeplujete „Spiegelsee“ (podzemní solné jezero), kde vás přivítá multivizuální a zvuková show.

Ubytování v penzionu s českým majitelem, s pořádnou snídaní a sparťanským vybavením bylo dostačující. Druhý den jsme směřovali na druhé největší jezero v Německu – Königssee. I přes déšť jsme se opět mohli kochat nádhernou přírodou. Potom se již vydali do Salzburgu. Prošli jsme kolem Mozartova rodného domu, koupili jsme si různé suvenýry, ochutnali jsme tamější speciality (preclíky, sachrdort…) a vzhůru domů. Před páteční půlnocí jsme šťastně dorazili do Štítné.

Děkuji za vzorné chování našich dětí, kolegyním za spolupráci, rodičům za důvěru a v neposlední řadě samotné CK za velmi dobrou organizaci zájezdu.

Mgr. Renata Chromíková

Zapsala: Mgr. Renata Chromíková