Den Země 2023

21. dubna 2023 67 fotek

img-20230421-wa0059

Pátek 21. 4. 2023 jsme věnovali Dnu Země. Žáci 1. stupně se v jednotlivých hodinách věnovali tématům souvisejícím s ochranou životního prostředí. Žákům 2. stupně jsme nejprve formou prezentací a krátkých dokumentů objasnili vznik a význam Dne Země a připomněli jsme některé z globálních problémů naší planety. Abychom přispěli k čistotě a ke zlepšení životního prostředí v naší obci, zapojili jsme se do akce "Ukliďme Česko". Jednotlivé třídy tedy po velké přestávce obdržely rukavice a pytle a vydaly se na trasy v našem nejbližším okolí (cesta na Pláňavy, Obárané, cyklostezka do Popova a do Bylnice). Všichni jsme byli překvapeni vysokým počtem pytlů odpadků, které žáci nasbírali. Děkujeme všem za ochotu, zodpovědný přístup a čistotu v naší obci!