Lyžák na Trojáku

1. března 2022 38 fotek

20220221_094218

Žáci 7. a 8. ročníku se 21. - 25.2.2022 zúčastnili lyžařského kurzu na Trojáku. Podle výpovědí všech zúčastněných se kurz povedl a všichni si ho velice užili.
Spali jsme na hotelu blízko svahu. Postele byly sice velmi měkké, ale spalo se na nich dobře. V hotelové restauraci jsme dostávali snídaně, obědy, svačiny, večeře… A jídlo bylo celkem ucházející.
V pondělí jsme se rozdělili do čtyř družstev podle výkonnosti. A musím přiznat, že i ti, kteří v životě nestáli na lyžích, udělali za ten týden obrovský pokrok! Program byl na celý týden bohatý… (někdy až vyčerpávající). Kromě lyžování jsme si udělali výšlap na blízkou meteostanici Maruška, vyzkoušeli jsme si bowling a každý večer nás čekal program s učiteli. Povídali jsme si o lyžařské výbavě, chování na sjezdovkách, první pomoci. Ale taky jsme se dívali na fotky a videa z našeho lyžařského umění. V průběhu lyžáku jsme také vyzkoušeli krátké lyže (snowblady) a zažili večerní lyžování. Ve čtvrtek nás čekal závod ve slalomu a večer pak jsme my na oplátku bavili naše učitele připravenými scénkami. V pátek jsme lyžák zakončili karnevalem v maskách a pak už jsme se vydali domů (do naší krásné Štítné).
Děkujeme všem, co lyžák připravili.
Ludmila Stašová

Zapsal: Mgr. Bronislav Šenkeřík